[Głosów:0    Średnia:0/5]

Gdyby użytkownikom smartfonów zadano pytanie, co najbardziej irytuje ich w codziennym użytkowaniu telefonu, z pewnością odpowiedzią byłoby: konieczność częstego ładowania. Rzeczywiście, przy mnogości funkcji w smartfonach używamy dziś telefonów praktycznie do wszystkiego. Wielu z nas niemal nieustannie używa różnych aplikacji, komunikuje się z bliskimi, robi zdjęcia, przegląda Internet w telefonie – co wpływa na szybkie zużywanie baterii. Co jest kolejną rzeczą irytującą użytkowników smartfonów? Szybko niszczące się cienkie kabelki do ładowarek. Błyskawicznie ulegają one przetarciu w strategicznych miejscach, często bywają też gryzione przez zwierzęta, poza tym plączą się. Aby temu zaradzić, powstała nowoczesna ładowarka indukcyjna. Czy warto ją zakupić? Ile takie urządzenie kosztuje i czy jest warte swojej ceny?

Działanie ładowarki indukcyjnej

Ładowarka indukcyjna jest to urządzenie pozwalające bezprzewodowo ładować telefon, co jednak nie oznacza, że samo jest bezprzewodowe. Wymaga podłączenia do gniazda elektrycznego, portu USB lub ładowarki samochodowej. Umożliwia jednak ładowanie smartfona bez konieczności wpinania w niego kabli, co jest dużym plusem, na przykład gdy korzystamy z przewodowej transmisji danych ze smartfonu do komputera i jednocześnie ładujemy telefon. W ładowarce znajduje się specjalna cewka wytwarzająca pole elektromagnetyczne. W niektórych nowoczesnych modelach smartfonów istnieje możliwość ładowania indukcyjnego. Jeśli jednak oryginalnie model smartfonu nie jest do tego przystosowany, wystarczy kupić specjalną cewkę, którą umieszcza się na pleckach telefonu, by móc go uczynić kompatybilnym do ładowarki indukcyjnej. Energia z cewki przemienia się w prąd, który “wpływa” do smartfonu, ładując jego baterię. Wygoda użytkowania ładowarki indukcyjnej polega na tym, że zużywa się ona znacznie wolniej od klasycznych ładowarek. Wystarczy położyć na niej telefon, by zaczął on się ładować – bez wpinania kabla do gniazdka. Warto dowiedzieć się, czy do naszego modelu smartfonu jest dedykowana oryginalna ładowarka. Można też korzystać z ładowarek uniwersalnych, na przykład do mniej popularnych modeli telefonów.

Zalety ładowania bezprzewodowego

Ładowarka indukcyjna często ma główny talerz ustawiony pod kątem w stosunku do blatu, dzięki czemu podczas ładowania można mieć ekran telefonu na widoku. To bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które muszą widzieć swój smartfon podczas pracy. Jeśli wybierzemy ładowarkę indukcyjną do samochodu, będziemy mieli łatwość ładowania telefonu podczas jazdy i dobry widok na jego ekran.

Cena ładowarki indukcyjnej

Cena ładowarki bezprzewodowej to od około 70 złotych, do nawet kilkuset złotych za wyjątkowo luksusowe, dedykowane wysokiej klasy telefonom modele. Wśród ładowarek indukcyjnych można też wybrać modele luksusowe – o kształcie płaskiego, nowoczesnego krążka, czy pokryte drewnem lub tapicerowane. Istnieje wiele ciekawych modeli takich ładowarek, zróżnicowanych cenowo, dzięki czemu z pewnością uda nam się wybrać coś interesującego dla siebie. Takie ładowanie to dziś nie tylko wygoda, ale również estetyka dla biurka – warto więc wybrać niepowtarzalny model ładowarki.

W przypadku ładowarki indukcyjnej płacimy za luksus i wygodę – choć cena takiego gadżetu może się wydawać wysoka, to po kilku użyciach z pewnością zaczniemy doceniać tę komfort ładowania telefonu przez położenie go na podkładce.

Opinie o produkcie

Z badań przeprowadzonych na grupach użytkowników ładowarek indukcyjnych w sieci wynika, iż ładowarki indukcyjne są jednym z najchętniej kupowanych gadżetów prezentowych dla bliskich, a także jednym z lepszych zakupów elektronicznych ostatnich czasów. Oto niektóre z opinii:

“Zawsze odkładam telefon w to samo miejsce na biurku. Odkąd mam ładowarkę indukcyjną, odkładam go na tę niewielką płytkę, a telefon zaczyna się ładować. Już nie wychodzę z domu bez naładowanego smartfona!”

“Wygodna i piękna. Zajmuje honorowe miejsce na moim nocnym stoliku.”

“To najlepszy zakup ostatnich tygodni. Z jednej ładowarki indukcyjnej korzystamy z całą rodziną, bo to najprostszy sposób na naładowanie smartfona.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *