[Głosów:0    Średnia:0/5]

Technologia VR jest już znana na całym świecie od dłuższego czasu, jednak dopiero niedawno stała się bardziej dostępna oraz atrakcyjna cenowo. Każdy miłośnik nowoczesnych rozwiązań technologicznych z pewnością nie przejdzie obojętnie obok okularów VR. Czym są, jak działają i który model warto wybrać?

Okulary VR – co to jest?

Okulary VR to bardzo ciekawe urządzenie, które na pierwszy rzut oka wygląda dość tajemniczo. Mimo swej nazwy, produkt ten nie przypomina zwyczajnych okularów. Jest to po prostu monitor zakładany na głowę użytkownika. Można powiedzieć, że okulary VR za pomocą technologii pozwalają przenieść się do innego świata.

Jak działają okulary VR?

Działanie okularów VR opiera się na iluzji. Monitor, który użytkownik zakłada na głowę, powinien być umieszczony jak najbliżej oczu, tak by zająć całe pole widzenia. Dzięki temu odniesiesz wrażenie, że znalazłeś się w zupełnie innej rzeczywistości. Urządzenie składa się z dwóch ekranów – każdy z nich powinien zakrywać jedno oko. Dzięki temu mózg odbiera emitowany obraz w trójwymiarze, a Ty możesz poczuć, jak przenosisz się do nowego świata. Okulary VR wyposażone są także w odpowiednie czujniki zwane żyroskopami i akcelerometrami. Dzięki nim obraz zmienia się w zależności od Twoich ruchów głową. Obracając ją w lewo lub prawo, to, co widzisz na ekranie, również się zmieni.

W ostatnim czasie na rynku bardzo popularne stały się tańsze urządzenia, które są pozbawione własnego ekranu, ale wykorzystują wyświetlacz smartfona. Jedyne, co musisz zrobić, to umieścić telefon w odpowiednim narzędziu i dokonać kalibracji. Dzięki temu już po chwili możesz cieszyć się wirtualną rzeczywistością. Tego typu okulary VR są dostępne w naszym sklepie internetowym  w bardzo atrakcyjnej cenie.

Technologia wirtualnej rzeczywistości – różnorodne zastosowanie

Technologia VR jest wykorzystywana najczęściej w zakresie odtwarzania filmów, ale znajduje coraz większe zastosowanie na rynku gier. To nie wszystko, ponieważ spotkać się można z wieloma ciekawymi produkcjami imitującymi na przykład przejazd kolejką górską czy lot samolotem. Takie doświadczenie może być bardzo ekscytujące.

Wiele osób korzysta z okularów VR w celach edukacyjnych. Można dzięki nim dokładnie obejrzeć różnego rodzaju eksponaty i poczuć, jak gdyby zwiedzało się muzeum. Lekarze lub studenci medycyny za pomocą tej technologii mogą przyjrzeć się z bliska przeprowadzanym operacjom oraz ludzkim narządom.

Jeszcze kilka lat wcześniej technologia VR znajdowała zastosowanie tylko w grach, dziś jednak wykorzystuje się ją na różne sposoby. Śmiało można założyć, że w przyszłości pojawi się jeszcze więcej zastosowań technologii VR, dlatego już dziś warto przekonać się o jej wyjątkowości.

Niedrogie okulary VR – jakie kupić?

Okulary wirtualnej rzeczywistości 3D P330.401


W ofercie naszego sklepu posiadamy uproszczone modele okularów VR, które możesz nabyć w atrakcyjnej cenie. Są one pozbawione własnego ekranu, jednak wykorzystują wyświetlacz smartfona. Urządzenie jest kompatybilne praktycznie ze wszystkimi telefonami o przekątnej wyświetlacza do 6 cali. Wszystkie elementy mocujące są elastyczne, dzięki czemu model ten dobrze dopasowuje się do kształtu głowy użytkownika.

Okulary wirtualnej rzeczywistości, bezprzewodowe słuchawki P330.151


Ten model jest odrobinę bardziej zaawansowany, ponieważ w przeciwieństwie do poprzednich okularów VR, te zostały wyposażone dodatkowo w słuchawki bezprzewodowe. Dzięki temu wrażenia płynące z korzystania z produktu są znacznie bardziej realistyczne. Urządzenie wykonano z bezpiecznych materiałów i wyposażono w elementy, dzięki którym noszenie ich nie sprawia dyskomfortu. Dodatkowo komplet ten zawiera specjalną ściereczkę do przecierania soczewek. W tym przypadku okulary również są kompatybilne z telefonami o ekranach do 6 cali.

Warto wspomnieć, że wrażenia z korzystania z powyższych modeli są zależne od posiadanego smarfona. Im wyższa rozdzielczość jego ekranu i częstotliwość odświeżania obrazu, tym bardziej realistyczne wrażenia z użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *