[Głosów:0    Średnia:0/5]

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne szczególnie dla pieszych, ponieważ Ci w przypadku kolizji z pojazdem czterokołowym są na przegranej pozycji. Żeby ograniczyć ryzyko nieszczęśliwego wypadku, należy się zabezpieczyć, najlepiej za pomocą elementów ubioru odbijających światło. Dlaczego kamizelka odblaskowa powinna znaleźć się w posiadaniu każdego człowieka?

Może się to wydawać przesadzone, ale kamizelki odblaskowe często ratują życie pieszych na drogach. Kiedy kierowca nocą przemierza nieoświetlony teren, to może zwyczajnie nie zauważyć pieszego, co jest związane z charakterystyką lamp samochodowych. Niestety, reakcja prowadzącego auto może być zbyt wolna, by skutecznie zahamować. Tymczasem stosując elementy odbijające światło, jest się dostrzegalnym ze sporo większej odległości, a więc kierowca ma dużo więcej czasu na zmianę toru jazdy lub wciśnięcie pedału hamulca. Co więcej, kamizelka jest stosunkowo tanim gadżetem, dlatego tym bardziej warto się w nią zaopatrzyć.

Kamizelki odblaskowe przydają się nie tylko w ciemności, ale w każdych warunkach ograniczających widoczność (np. silne opady deszczu, mgła, śnieżyca). Jest to przedmiot wskazany nie tylko dorosłym, ale też dzieciom. Szczególnie tym, które wracają samodzielnie ze szkoły itd. Na rynku można znaleźć różne rozmiary, dlatego nawet nasze pociechy mogą zostać odpowiednio zabezpieczone. Najmłodsi powinni nosić kamizelki również z innego powodu. Kiedy rodzic wysyła malca na wycieczkę, to odblaskowa odzież pozwoli opiekunowi szybko zauważyć, kiedy podopieczny przypadkowo odłączy się od grupy.

Noszenie kamizelki zwykle nie jest wymagane przez prawo, jednak wyjątkiem jest budowa. Pracownicy na placu budowlanych muszą być dobrze widoczni, dlatego właśnie noszą charakterystyczne żółte i pomarańczowe barwy. Wskazówki na temat odpowiedniego wyboru kamizelki w tym przypadku znajdują się w regulaminie BHP.

Kamizelki są wskazane także dla wszystkich miłośników jednośladów, zarówno rowerów, jak i motocykli. Nie ograniczają ruchów i można je ubierać na koszulę, bluzę, nawet grubą kurtkę.

Omawiany produkt powinien się również znajdować w asortymencie kierowców. W przypadku np. złapania „gumy”, czyli przebicia opony, należy usterkę naprawić. Bez kamizelki człowiek będzie niewidoczny dla innych samochodów, dlatego może znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji.

Przedstawiciele wielu firm uważają, że kamizelka odblaskowa z nadrukiem to doskonały pomysł na reklamę. Jednocześnie zapewniają swoim pracownikom i klientom bezpieczeństwo, a także dbają o wizerunek przedsiębiorstwa.

Jaka kamizelka odblaskowa z logo dobrze się sprawdzi?

Kamizelka, rozmiar dziecięcy V7756-08

Ten model doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci. Ubieranie jest bardzo proste, ponieważ kamizelka jest zakładana przez szyję.

Kamizelka V8721-08

Ten model często jest wybierany przez przedsiębiorców dla swoich pracowników, ponieważ spełnia wymagania normy EN20471. Rozmiar jest uniwersalny, a materiał gwarantuje dobrą widoczność.

Kamizelka V8705-21

Ten model spodobać się może kobietom uprawiającym sport lub chcącym wyposażyć swój samochód. Ta kamizelka bowiem jest połączeniem bezpieczeństwa z ciekawym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *