[Głosów:0    Średnia:0/5]

Na świecie nie brakuje osób, które często gubią klucze. Jest to sytuacja, która spotkała prawdopodobnie każdego. Zamiast ponownie się narażać na własne zapomnienie, można za niewielką kwotę nabyć małe urządzenie, dzięki któremu już zawsze będziesz wiedzieć, gdzie zostały klucze.

Kiedy wyjść z domu powinno się najpóźniej kilka minut temu, to najpewniej nic nie może bardziej dobić spóźnionego, jak zgubione klucze. Gorączkowe przekładanie wszystkiego na biurku, zaglądanie do wszystkich szafek, kieszeni w kilku kurtkach itd. Kilka minut poszukiwania może nie przynieść rezultatów, a roztargniona osoba zawiedziona w końcu siądzie przy stole w kuchni i zobaczy, że klucze leżą bezpiecznie na pobliskim blacie. To jedna z wielu sytuacji, która wcale nie musi mieć miejsca, jeżeli postawi się na bezprzewodowy wykrywacz kluczy.

Czym jest wykrywacz kluczy?

Lokalizator do kluczy, to zwykle nic innego, jak brelok z lokalizatorem. Jest to urządzenie o bardzo małych gabarytach. Dzięki temu jego umieszczenie przy pęku kluczy nie jest problematyczne. Istnieje kilka rodzajów tych gadżetów.

Czym się kierować kupując lokalizator do kluczy?

Przede wszystkim powinno się wziąć pod uwagę rodzaj lokalizatora. Najprostsze są wyposażone w mechanizm wykrywający gwizdnięcie. Kiedy się bowiem zagwiżdże, to zaczynają piszczeć. Niestety, często błędnie wykrywają różne dźwięki i same emitują odgłosy bez potrzeby.

Można także znaleźć lokalizatory z pilotem. Te są odrobinę droższe, jednak już dużo bardziej skuteczne. Jednak sam pilot może się wiązać z kłopotem identycznym, jak klucze. Można zapomnieć, gdzie się go położyło.

Znacznie lepszym wyborem okaże się bezprzewodowy wykrywacz kluczy pracujący dzięki technologii Bluetooth. Te urządzenia posiadają dedykowaną aplikację instalowaną na smartfona. Doskonale określają położenie, jeżeli klucze pozostawiło się w domu. Ciekawsze modele działają w dwie strony. To znaczy kiedy użytkownik zgubił telefon, ale ma przy sobie klucze, to kliknięciem w przycisk uda mu się odnaleźć zgubę.

Najdroższe i najlepsze gadżety są wyposażone w Bluetooth i ale też dodatkowy nadajnik GPS. Do kluczy zgubionych w domu wystarczy w zupełności rodzaj prezentowany wyżej, ten jednak będzie zbawienny w przypadku zostawienia ich poza swoim domem, czyli po prostu poza zasięgiem Bluetooth. W tym przypadku również wystarczy aplikacja na telefon, za pomocą której można na mapie zobaczyć, gdzie znajduje się urządzenie. Co więcej, taki gadżet można także przymocować do plecaka dziecka lub obroży psa.

Jeżeli wybrało się dogodny dla siebie rodzaj, to innym, bardzo ważnym aspektem jest pojemność baterii. Nikt raczej nie będzie zadowolony z konieczności częstego ładowania urządzenia. Z tego powodu poleca się wybieranie tych modeli, które oferują nieprzerwaną pracę przez kilka miesięcy. Lepsze propozycje mogą spokojnie wytrzymać rok na jednej baterii!

Coś dla każdego, czyli dobre lokalizatory w niskiej cenie

Bezprzewodowy wykrywacz kluczy V3918-19

Ten model posiada zamykanie na kłódkę, dzięki czemu można go przymocować do wielu rzeczy, a więc nie tylko do kluczy, ale innych, często gubionych przedmiotów. Posiada wbudowany GPS. Z telefonem łączy się za pomocą Bluetooth 4.0. Współpracuje z telefonami działającymi na systemach Android oraz iOS.

Bezprzewodowy wykrywacz kluczy V3538/A-08

Ten model nie posiada modułu GPS, ale nadal łączy się z telefonem za pomocą Bluetooth 4.0. Również obsługuje systemy iOS i Android. Ma bardzo mały rozmiar, przez co na pewno nie będzie sprawiał kłopotu. Niesamowicie ważna w tym przypadku jest także cena, ponieważ ten lokalizator do telefonu jest jednym z najtańszych na rynku, a nadal oferuje wysoką jakość i komfort obsługi.

Bezprzewodowy wykrywacz kluczy V3791/A-03

Ten model posiada wszystkie cechy powyższego, jednak poza nimi warto zwrócić uwagę na fakt, że może wyzwalać migawkę aparatu w telefonie. Do tego jego cena również jest atrakcyjna.