[Głosów:0    Średnia:0/5]

Istnieją różne sposoby na zadbanie o pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. Oczywiście, nie jest to nigdy uzależnione od jednego działania, ponieważ na dobry PR składa się wiele czynników. Jednym z ciekawych rozwiązań jest zainwestowanie w produkty, takie jak odzież reklamowa z nadrukiem. Dlaczego warto stawiać na odzież promocyjną i jakie modele sprawdzą się najlepiej?

Wizerunek marki pośrednio przekłada się na jej finanse, a także nastawienie społeczeństwa do niej. Na PR wpływa dobra reklama, ponieważ ludzie chętniej ufają temu, co jest im znane. Dochodzi do tego fakt, że kiedy społeczeństwo uznaje, że firma dba o swoich pracowników i klientów, to więcej osób chce w takowym przedsiębiorstwie pracować, korzystać z jego usług itd. Jednym z ciekawych działań w tym zakresie jest odzież firmowa.

Czym jest odzież firmowa?

Odzież reklamowa to ubrania, które posiadają nadrukowane logo firmy. Mogłoby się wydawać, że nie jest to bardzo istotna kwestia, jednak wpływa na całokształt przedsiębiorstwa. Najczęściej takowa odzież jest wręczana pracownikom. Kiedy ci są ubrani w sposób charakterystyczny i spójny, to marka zdaje się być bardziej profesjonalna. Dzięki temu firma jest też bardziej rozpoznawalna! Dobry wizerunek kadry sprawia także wrażenie, że marka posiada już ugruntowaną pozycję na rynku. Odzież reklamowa jest też odpowiednim wyborem w miejscach, w których klienci mogą szukać informacji, np. w sklepach, restauracjach.

Odzież firmowa jest też dobrym sposobem na wsparcie zespołu pracowników, którzy dzięki podobnym ubraniom mogą poczuć większą przynależność do tej grupy. To natomiast może wpłynąć na większą efektywność lub przywiązanie do przedsiębiorstwa.

Jednocześnie odzież reklamowa może też czasami być wręczana klientom. W tym przypadku istnieje wiele różnych pomysłów w tym zakresie. Można bowiem stawiać na T-Shirty z dużym logo, ale też rękawiczki z subtelnym napisem, czapki z daszkiem, a nawet produkty wpływające na bezpieczeństwo – np. kamizelki odblaskowe. Warto wspomnieć o kapciach domowych, które często można spotkać w hotelach.

Działania marketingowe przedsiębiorstwa muszą być dobrze zaplanowane, dlatego zaleca się przede wszystkim odpowiednie dopasowanie kupowanej odzieży do charakteru firmy. Na profesjonalizm marki nie wpłynie bowiem wręczenie pracownikom hotelu bluz, natomiast koszule reklamowe z drobnym logo sprawdzą się już o wiele lepiej. Przy tym wszystkim należy mieć na uwadze rozmiar i jakość wykonania odzieży, ponieważ w przeciwnym wypadku noszenie jej będzie sprawiało dyskomfort, a inwestycja z pewnością nie wpłynie dobrze na wizerunek marki. Jednocześnie istotna jest kolorystyka. Stawianie na jedną barwę ułatwia budowanie wizerunku. Każdy na pewno spotkał się z czerwonymi akcesoriami KFC, pomarańczowymi kampaniami reklamowymi Orange lub niebiesko-żółtymi ubraniami pracowników sklepów IKEA.

Jaką odzież reklamową warto wybrać?

Bluza V7140-03M

Tego rodzaju produkty są przede wszystkim uniwersalne i można je wręczać zarówno pracownikom, jak i klientom. Czarny kolor omawianej odzieży jest odpowiedni na każdą sytuację, dlatego sprawdzi się zarówno w przypadku restauracji, sklepu komputerowego i innych działalności. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku.

Rękawiczki V7180-19

Rękawiczki to bardzo dobry pomysł na prezent dla klientów w okresie zimowym. Upominek na pewno zostanie doceniony. Omawiany model został wykonany z ciepłego i miłego materiału, a szary kolor sprawia, że jest to rozwiązanie uniwersalne. To nie wszystko, ponieważ w trosce o komfort współczesnego społeczeństwa model ten został zaopatrzony w końcówki umożliwiające obsługę ekranów dotykowych!

Czapka z daszkiem rPET V7188-11

Czapka z daszkiem to odpowiednie rozwiązanie dla pracowników muszących wykonywać swoje zadania na otwartym słońcu w okresie letnim. Jednocześnie tego rodzaju czapka może zostać wręczona klientowi. Sugeruje się zastosowanie niedużego logo.

Kamizelka V8705-08

Odblaskowa kamizelka jest doskonałym pomysłem na upominek dla klientów sklepu sportowego czy warsztatu samochodowego. Dzięki temu w razie potrzeby ów klient będzie mógł liczyć na większe bezpieczeństwo.

Kapcie domowe V7187-00

Kapcie domowe, jak było wspomniane wcześniej, są idealnym rozwiązaniem względem wyposażenia pokoju hotelowego. Ich koszt jest niewielki, a goście będą mogli cieszyć się wyższym komfortem pobytu. Sam lokal zostanie też odebrany jako bardziej prestiżowy. Rozmiar jest stosunkowo uniwersalny – kapcie są odpowiednie dla rozmiarów 36-43. Wykonano je z bawełny i poliestru.

Bluza z kapturem V7139-08XL

Bluza tego rodzaju jest bardzo uniwersalnym rodzajem odzieży. Podobnie jak wiele innych produktów w tym zestawieniu – może zostać wręczona klientowi, jak i pracownikowi. Bluza posiada kaptur ze ściągaczami i wykonano ją z ciepłego materiału o wysokiej gramaturze. Żółty kolor przyciąga uwagę, dlatego dobrze sprawdzi się np. w przypadku targów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *