[Głosów:0    Średnia:0/5]

Większość naszych kart płatniczych posiada funkcję zbliżeniową, która umożliwia szybką i bezproblemową transakcję do 50 zł bez konieczności wpisywania numeru PIN. Stanowi to duże ułatwienie w trakcie, gdy zależy nam na ekspresowej płatności, w momencie gdy przy kasie sklepu jest wręcz gigantyczna kolejka. Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja o wykorzystaniu tego faktu przez złodziei. Okazuje się, że osoby, które chcą nas okraść są wyposażone w podobne czytniki, które możemy spotkać w sklepach. Tak naprawdę wystarczy, że zbliżą się do nas na pewną odległość, aby transakcja uległa finalizacji. Nawet nie mamy pojęcia, że miły Pan czy Pani stojąca obok nas w kolejce właśnie dokonuje kradzieży pieniędzy z naszego konta. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak zabezpieczyć kartę zbliżeniową przed tego typu zagrożeniem. Okazuje się, że istnieje proste i bardzo tanie rozwiązanie tego problemu.

Najlepsza ochrona przed kradzieżą – etui na kartę kredytową!

Patrząc wstecz można wywnioskować, że kiedyś jedyną opcją kradzieży było wyciągnięcie karty kredytowej z naszej torebki czy portfela. Złodziej musiał się nieco natrudzić, aby wykraść również PIN, aby dokonać jakiejkolwiek transakcji. Wraz z postępem technologii nasze płatności są o wiele prostsze. No właśnie, coś co staje się prostsze i wygodne, wcale nie musi być bezpieczne. Okazuje się, że wiele osób próbuje zabezpieczyć kartę przed kradzieżą owijając ją np. w folie aluminiową, aby skutecznie zaburzyć falę radiową umożliwiającą przebieg płatności zbliżeniowej. Jest to dość dobra metoda, lecz mało komfortowa. Któż sobie wyobraża ciągłe odwijanie karty z folii aluminiowej, która często z uwagi na swoją konstrukcję po prostu się drze i generalnie wygląda to mało estetycznie.

Na rynku pojawiły się produkty, które idealnie zabezpieczają karty kredytowe przez kradzieżą – etui na karty płatnicze z zabezpieczeniem. Wspomniane etui posiada odpowiednią konstrukcje, która uniemożliwia dokonanie transakcji na odległość. Produkt jest solidnie wykonany i kosztuje w granicach kilku złotych. Dla fanów konkretnego koloru można bezproblemowo wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni, który wpasowuje się w nasze gusta. Najszybszą drogą zakupu jest sklep internetowy, gdzie dokładne opisy aukcji pozwolą na wybór danego modelu, a samo etui zostanie dostarczone bez konieczności wychodzenia z domu.

Istnieje kilka interesujących modeli etui ochronnego z różnymi dodatkowymi funkcjami w nieco wyższej cenie. Ciekawy model z przyciskiem wyjmowania karty, który bez problemu pomieści 7 sztuk. Oczywiście tutaj również zastało zastosowana ochrona przed bezdotykową płatnością przez osoby niepożądane. Dla wielbicieli klasyki istnieją modele w kolorze czarnym, które posiadają kilka przegródek o różnych rozmiarach. Na rynku jest wiele ciekawych modeli, lecz najważniejsza w tym wszystkim jest ochrona karty przed skanowaniem.

Oprócz korzystania z etui ochronnego warto ustalić niskie limity płatności zbliżeniowej w swoim banku. Dodatkowo należy pamiętać o każdorazowej konieczności włożenia karty do wspomnianego etui, aby funkcja ochronna była zachowana przez cały czas pobytu poza domem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *